Transparència2018-05-09T15:18:33+00:00

DOCUMENT TRANSPARÈNCIA 2015

El Consell Esportiu del Bages, és una entitat privada, amb personalitat jurídica i capacitat d’obrar i té com a objectiu el foment, la promoció i l’organització de l’esport en edat escolar dins del seu àmbit territorial.

Les activitats que ofertem són el resultat d’un procés d’integració de les propostes que ens han fet arribar diferents col.lectius com ajuntaments, escoles, clubs, professorat, tècnics, delegats, tutors de joc, etc., com a resultat d’un procés de participació afavorit pel Consell Esportiu, per garantir que aquest recull sigui el màxim de profitós i ajudi a assolir els objectius de formació educativa i pràctica esportiva per a tothom, mitjançant la participació dels joves dels nostres municipis.

Hem ampliat les propostes esportives, modificat aspectes reglamentaris d’alguns esports i també pensem millorar la coordinació entre tots els municipis de la comarca, les qüestions tècniques, les d’organització i els arbitratges.

La realització d’aquests programes és possible gràcies a les aportacions econòmiques de la Secretaria d’Esports de la Generalitat de Catalunya, l’Ajuntament de Manresa i la Diputació de Barcelona.

Els òrgans de representació, govern i administració són l’Assemblea General (formada pels centres escolars, clubs, entitats esportives, ajuntaments, federacions i Consell Comarcal), la Junta Directiva i el President.

 

Els municipis de l’àmbit territorial del Consell Esportiu del Bages són els següents:

 

Aguilar de Segarra

Aguilar de Segarra

Alcalde:
Valentí Riera Vilaplana

www.aguilardesegarra.cat
aguilar@diba.cat
Raval, s/n
93 836 60 80

Artés

Artés

Alcalde:
Josep Candàliga i Freixa

www.artes.cat
artes@diba.cat
Barquera, 41
93 830 50 01

Avinyó

Avinyó

Alcalde
Eudald Vilaseca i Font

www.avinyo.cat
avinyo@diba.cat
Plaça Major, 11
93 838 77 00

Balsareny

Alcalde
Albert Neiro Roman
balsareny@diba.cat
Pl. de l’Ajuntament, 2
93 839 61 00

Callús

Alcalde

Joan Badia i Pujol

callus@diba.cat
Plaça Major, 1
93 693 00 00

Cardona

Cardona

Alcalde

Ferran Estruch Torrens

cardona@cardona.cat
Plaça de la Fira, 1
93 869 10 00

Castellbell i el Vilar

Alcaldessa

Montserrat Badia Moreno

castellbell@diba.cat
Joaquim Borràs, 40
93 834 03 50

Castellfollit del Boix

Alcalde

Celestí Rius Prat

castellfollitb@diba.cat
Pl. Ajuntament, 1
93 835 60 33

Castellgalí

Alcalde

Cristòfol Gimeno Iglesias

castellgali@diba.cat
Av. Montserrat, s/n
93 833 00 21

Castellnou de Bages

Alcalde

Francesc Martínez Vilaseca

castellnou@diba.cat
Pl. de l’Església, s/n
93 827 20 91

Fonollosa

Alcalde

Eloi Hernàndez i Mosella

fonollosa@diba.cat
Església, s/n
93 836 60 05

Gaià

Alcalde

Enric Armengou i Valldevilaramó

gaia@diba.cat
Pl. de l’Ajuntament, 1
93 839 01 51

Manresa

Alcalde

Valentí Junyent Torras

ajt@ajmanresa.cat
Plaça Major, 1
93 878 23 00

Marganell

Alcaldessa

Anna Garcia Ventura

marganell@diba.cat
c/ Sant Esteve, s/n .
93 835 70 63

Monistrol de Montserrat

Alcalde

Joan Miquel Rodríguez

monistrolm@diba.cat
Pl. Font Gran, 2
93 835 00 11

Mura

Alcalde

Martí Perich Singla

mura@diba.cat
Puiggili, s/n
93 831 72 26

Navarcles

Alcalde

Llorenç Ferrer i Alòs

navarcles@diba.es
Pl. de la Vila, 1
93 831 00 11

Navàs

Alcalde

Jaume Casals i Ció

navas@navas.cat
Pl. Ajuntament, s/n
93 839 00 22

Pont de Vilomara i Rocafort

Alcalde

Cecílio Rodríguez Martín

pont@elpont.cat
Plaça de l’Ajuntament, 1
93 831 88 11

Rajadell

Alcalde

Joan Costa Plans

rajadell@diba.cat
Major, 3
93 836 80 26

Sallent

Alcalde

David Saldoni de Tena

sallent@sallent.cat
Plaça de la Vila, 1
93 837 02 00

Sant Feliu Sasserra

Alcalde

Joan Ramon Soler i Obradors

st.felius@diba.cat
Plaça Major, 1
93 881 90 11

Sant Fruitós de Bages

Alcalde

Joan Carles Batanés Subirana

st.fruitos@diba.cat
Carretera de Vic, 35-37
93 878 97 00

Sant Joan de Vilatorrada

Alcalde

Gil Arisó i Planas

ajuntament@santjoanvilatorrada.cat
Major, 91-93
93 876 40 40

Sant Mateu de Bages

Alcalde

Joan Ullé Castellà

st.mateu@diba.cat
Afores, s/n
93 836 00 10

Sant Salvador de Guardiola

Alcalde

Albert Miralda Sellarés

st.salvador@diba.cat
Carrer de Dalt, 19
93 835 80 25

Sant Vicenç de Castellet

Alcalde

Joan Torres Pérez

svcastellet@svc.cat
Pl. Ajuntament, 10
93 693 06 11

Santpedor

Alcalde

Xavier Codina Casas

santpedor@santpedor.cat
Plaça Gran, 1
93 827 28 28

Súria

Alcalde

Josep M Canudas Costa

suria@suria.cat
Ernest Solvay, 13
93 868 28 00

Talamanca

Alcalde

Josep Tarín Canales

talamanca@diba.cat
Pl. Església, 1
93 827 00 36